DORUK Haber

Narlıdere’de toplam 40 villanın yer aldığı Doruk Life, yatak odasında havuz ve kapısız giriş gibi birçok yeniliği barındırıyor. Özel kartla çalışan asansörlerle çıkılan villalarda havuz ise evin içinde yer alıyor. Yatak odasından girilen havuzda yüzenler, alt kattaki salonda yer alan cam kısımdan izlenebiliyor.

Daha önce 30 dairelik bir bina yaparak Narlıdere’ye girdiklerini belirten Doruk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Büyükalmus, “Ayrıca Konak ve Buca bölgesinde de inşaatlarımız oldu. Ama Narlıdere’nin gerek üniversiteler tarafından onaylanmış temiz havası gerekse şehrin bu kadar içinde olup, doğanın da tam merkezinde yer alması bizi Narlıdere’de yeni bir proje yapmaya itti” dedi.

Yazlık değil ömürlük

Doruk Life projesinin çok özel olduğunu aktaran Cafer Büyükalmus, “Biz insanların kendilerini yazlıklarında gibi hissetmelerini isterken aslında bir ömür boyu huzur içinde yaşamı sunuyoruz. Bahçesinde uğraşıp, gerektiğinde 5 dakikada kent merkezine inebilecekleri bir yer hayal ettik. Manzaramız da hiçbir zaman kapanmayacak konumda. Yazın en sıcak günlerinde bile serin ve kente kuş bakışı bir ortam sunuyoruz” diye konuştu.

Salondan izle

Projedeki villaların 250 ila 350 metrekare arasında değiştiğini vurgulayan Büyükalmus, “Burada iki tip villa var. Üst kattaki villalarımız 3 katlı ve havuzları dışarıda. Ayrıca terasları da Güzelbahçe’den Urla’dan iç körfeze kadar muhteşem bir deniz manzarasına sahip” dedi. Alt tarafta bulunan villaların 350 metrekare olduğunu ve her birinin kendisine özel 40 ila 50 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunduğunu kaydeden Büyükalmus şunları söyledi: “Bununla birlikte tüm havuzlarımız 22 metrekarelik bir büyüklüğe sahip. Tek fark alt taraftaki villaların havuzunun evin içinde olması. Havuza yatak odasından geçilebildiği gibi bir alt kattaki salondan da camın ardından havuzda yüzenleri izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz yine yatak odasından saunaya geçebiliyorsunuz.”

Yüzde 60 kar ettiler

Toplam 40 villadan oluşan projenin yatırım maliyetinin 20 milyon TL olduğunu da sözlerine ekleyen Doruk, villaların metrekare fiyatlarının ise 4 bin ila 6 bin lira arasında değiştiğini açıkladı. Projedeki konutların yüzde 60’ının henüz tanıtıma çıkılmadan satıldığını söyleyen Büyükalmus, evlerini projenin başında satın alanların bugün itibariyle yüzde 60 kar ettiğini vurguladı.

Anketten çıktı

Büyükalmus, projede birçok yeniliği anket çalışmasından çıkan sonuçlara göre gerçekleştirdiklerini de belirtti. Üst gelir grubuna yönelik yapılan ankette “Nasıl bir ev hayal edersiniz?” diye sorduklarını açıklayan Büyükalmus, “Verilen cevaplarda özellikle belli bir yaşın üstündekilerin villada katlar arasında merdiven çıkmakta zorlandıkları ve buna uygun bir çözüm istediklerini gördük. Böylece otoparktan sadece size ait olan kişileştirilmiş kartınızla asansörünüze binip evinizin istediğiniz katına çıkabilirsiniz. Dileyenler merdiveni de kullanabilir. Bunun yanında kente ulaşım kolaylığı, doğanın içinde olması, sakin ve sessiz ortamına karşın İzmir’i ayağınızın altına sermesi projeyi farklı kılan unsurlar” dedi.